Badanie BTC-e: Policja NZ zamraża 140 milionów dolarów związanych z Aleksandrem Vinnikiem.

Nowozelandzka policja zatrzymała miliony dolarów w funduszach bankowych, należących do rosyjskiego informatyka, Aleksandra Vinnika, i jego firmy. Fundusze te zostały zamrożone w wyniku dochodzenia BTC-e, w którym Vinnik został oskarżony o pranie pieniędzy dla złych aktorów.

Dochodzenie w sprawie BTC-e doprowadziło do zamrożenia 140 milionów dolarów.
Zgodnie z poniedziałkowym raportem, około 140 milionów dolarów trzymanych w zagranicznych bankach zostało odebranych NZ i zamrożonych przez policję. Fundusze te podobno należą do Vinnika, a jego firma zarejestrowana w NZ nazywa się Canton Business Corporation.

Fundusz ten jest postrzegany jako największa kwota, jaką kiedykolwiek ograniczono w Nowej Zelandii. Obecnie jednak rozwój ten jest uważany za część dochodzenia BTC-e.

RelatedPosts .
Satoshi Nakamoto zmuszony przez NSA do zniszczenia krypto w nowym filmie
Crypto industry obserwuje, jak przewodniczący SEC obejmuje stanowisko prawnicze w Nowym Jorku.
Pensylwańskie firmy kryptograficzne objęte sondażem SEC, oskarżone o sprzeniewierzenie środków finansowych
Rosja znosi zakaz telegramów po nie zaprzestaniu ich używania

BTC-e to cyfrowa giełda walutowa, której właścicielem jest Vinnik, a która była prowadzona w Stanach Zjednoczonych. Od pewnego czasu Vinnik jest oskarżony o pranie bardzo dużej ilości dolarów dla syndykatów kryminalnych za pośrednictwem swojej giełdy.

BTC-e obsługiwała ponad 4 miliardy dolarów handlu Bitcoinami

Andrew Coster, Komisarz Policji NZ, twierdził, że cyfrowa wymiana walut nie jest prowadzona przy pomocy kontroli przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Z tego powodu cyberprzestępcy odwoływali się do platformy, aby wyprać źle zapomniane środki z takich działań jak hakerstwo, oszustwa, handel narkotykami i kradzież kryptokurantów.

W pewnym momencie uznano, że 37-letni specjalista komputerowy, poprzez swoją wymianę, stanowi duże zagrożenie dla międzynarodowego systemu bankowego. Po dochodzeniu w sprawie Bitcoin Trader, cyfrowa giełda walutowa obsłużyła ponad 4 miliardy dolarów handlu Bitcoinem (BTC) w sposób anonimowy.

Geniusz komputerowy został początkowo zatrzymany w 2017 roku, podczas wakacji w Grecji. Później został poddany ekstradycji do Francji, ponieważ kontynuowano dochodzenie w sprawie BTC-e. Od tego czasu przebywał w areszcie śledczym w tym kraju. Policja NZ współpracuje z władzami USA, aby zająć się tą sprawą, co zdaniem Costera jest „bardzo poważnym przestępstwem“.